Co Ty wiesz o BGG? – Lekcja 2: Quickbar

Quickbar na BGG to po prostu odpowiednik ulubionych zakładek w przeglądarce internetowej, który sprawia, że wszystko mamy pod jednym kliknięciem.

– No dobra, ale po co mam robić zakładki na BGG skoro mogę w przeglądarce?

A no bo dzięki temu będą z nami nawet kiedy pójdziemy do znajomych i tam zalogujemy się na BGG.

– No dobra, ale przecież w przeglądarce też mogę się zalogować i zakładki będą w chmurze.

Tak, to prawda wszystko da się zrobić inaczej. Ale po pierwsze ta funkcja istniała zanim przeglądarki wpadły na pomysł logowania się, a po drugie co jeśli znajomy nie będzie miał Waszej ulubionej przeglądarki? No! Tu Was mam!

A tak pomijając już kwestie użyteczności, uważam, że jest to bardzo przejrzyste, kiedy zakładki BGG nie mieszają się z zakładkami przeglądarkowymi. Ale do rzeczy.

Powiedzmy, że lubię codziennie sprawdzać, czy pojawiły się nowe komentarze do Red7 z oceną 7. Normalnie musiałbym wpisać w wyszukiwarce Red7, kliknąć enter, potem Red7, potem Ratings, potem posortować po datach, po komentarzach i po ocenach 7. W sumie 6 kliknięć myszką i 5 w klawiaturę. OK, a więc robię to wszystko raz i klikam plusik na moim Quickbarze.

Wyskakujące okienko pyta mnie jak chcę nazwać ten skrót

i od dzisiaj jednym kliknięciem mogę sprawdzać moje siódemki do Red7. W nowym BGG na górze po lewej stronie.

W starym BGG na górze po prawej stronie.

„Proste? Bardzo proste” :)

No dobra, przykład z siódemkami był nieco abstrakcyjny. Ja na przykład w Quickbarze pośród innych skrótów zapisałem sobie jedno zdjęcie z galerii Dominiona jako wielki fan tej gry.

Link dla zainteresowanych Dominionem